Roman'tic SEO & Copywriting

Profesionalios SEO paslaugos ir tekstų rašymas

Mei, apie kurią (n)esi girdėjęs

Sveiki! Esu Nomeda Černevičiūtė (bet žmonės į mane kreipiasi  tiesiog Mei), sertifikuota įvairių tekstų rašytoja, lektorė, akredituotų mokymo programų autorė, recenzuotos Metodinės-praktinės priemonės "Streso valdymas" sumanytoja ir bendraautorė, turinti 9 metų programų rengimo, patyriminių mokymų vedimo ir kalbėjimo auditorijai patirtį, Metodinio centro "Socialinio darbo patirtys ir idėjos" įkūrėja, sertifikuota SEO specialistė, knygos-blog'o "(Ne)pavyzdinis gyvenimas" autorė, verslo grupės MB "Patirtys ir idėjos" direktorė.

Po daugelio metų pagaliau drįstu viešai pasakyti, kad visada jaučiau prielankumą nemadinga ir nepopuliaria laikomai profesijai - lietuvių filologijai (netgi studijavau ją). Tekstas, knyga ir rašymas - neatsiejama mano gyvenimo dalis. Vadinu tai savo aistra, todėl visus šiuos keturis žodžius laikau sinonimais. Profesija ir darbas man yra išraiška to, kas iš tiesų gyvena mano viduje - kokia aš esu, kaip matau pasaulį, kuo noriu tapti ir kuo noriu dalintis su kitais. 


Kas yra Mei? Svajotoja - nostalgiška, kartais netgi melancholiška. Ji vis dar tiki gėriu ir grožiu, valandų valandas gali praleisti skaitydama ar rašydama, vaikščioti mišku ar naktiniu miestu, gėrėtis žvaigždėtu dangumi, be saiko mėgaujasi tekstais ir gera kava, klausosi ispaniškų melodijų, ilgai bendrauja su nepažįstamaisiais gatvėje, rašo laiškus dar nesutiktiems žmonėms, myli savo darbą, ant jos darbo stalo stovi tikra rašymo mašinėlė, o vaizduotė jau kuria naujo projekto scenarijų. Ji keliauja, bet nefotografuoja - nuostabias akimirkas ir džiugesio virpulį visada nešiojasi atmintyje. Jei Jūs kada susitiksite, būtinai paklausk apie Birštoną. 
Beje, yra toks nuostabus žodžių žaismas anglų kalboje:
- Mei... I ask you to dance?
Žinoma!
Kuo dažniau gyvenimui atsakysi "Taip!", tuo daugiau durų atversi.


Sėkmės ir patirties bagažas

Ne vienas, dalyvavęs mano vedamuose mokymuose, bus girdėjęs šį pavyzdį, bet pasikartosiu. Jei bent kartą buvote miške ir matėte tekantį upelį - koks buvo jo vanduo? Skaidrus tarsi stiklas ir šaltas it ledukas? Įsivaizduokite, kad gyvenimas yra lyg šis upelis - nedrąsu kol į jį įbrendi, tačiau jame tiek daug visokių grožybių, kurios taip traukia bristi vis toliau! Tad kodėl viskas atrodo taip sudėtinga? O gi dėl mūsų patirties, kurią nešamės kartu su savimi. Ji tarsi uždanga, neleidžianti skaidriu žvilgsniu matyti kas upelio dugne. Įsitikinau, kad tikroji tavo gyvenimo istorija prasideda tada, kai imi tikėti tuo, ką darai: kai pasirenki kuo nori tikėti ir ką paleisti. Ar lengva paleisti? Ne. Mūsų patirtis ir pasirinkimai yra dalis mūsų identiteto. Abejojate? Pagalvokite, ką Jums davė konkreti gyvenimo patirtis? Jei šio įvykio nebūtų įvykę, Jūs nebūtumėte atradę tam tikrų savo būdo bruožų ir stiprybių, išmokę pamokų, įgavę pasitikėjimo savimi ar atsargumo ir t.t. Be šių įvykių Jūs nebūtumėte Jūs. 

Mokymų metu manęs dažnai paklausia: Kokia yra sėkmės formulė? Ar tai patirtis? Žinios? Drąsą? Žinoma, visi šie dalykai yra svarbūs, tačiau, mano manymu, visose situacijose yra vienas itin svarbus ir nepakeičiamas faktorius: tam, kad pasisektų, privalo būti vienas žmogus, kuris Jumis tiki - tai Jūs pats. Tik tuomet Jums bus nebaisūs iššūkiai ir galimos nesėkmės. Vienas mano draugas, būdamas pačioje savo sėkmės viršūnėje norėjo nusižudyti. Eidamas per gijimo procesą, jis atrado nuostabią įžvalgą, kuria leido man pasidalinti. Jis pasakė: "Tik būdamas ne savo vietoje, gali pasakyti, kad pasiekei viską. Kitu atveju tu visada rasi kur tobulėti ir dėl ko eiti į priekį."  Todėl pasaulyje, kuriame esame verčiami būtinai kuo nors būti - būkime savimi. 


Kodėl Roman'tic?

Aš net nenumanau priežasčių, dėl kurių mano gyvenime atsitinka vieni ar kiti dalykai, tačiau tam tikrais periodais mane lydi pasikartojimai, kuriais paprastai seku ir jie mane nuveda prie tikslo. Paulo Coelho knygoje "Alchemikas" rašo: "Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą." Tikriausiai būtent taip ir atsitinka. Jei iš tiesų visa širdimi ko nors trokšti ir tas noras yra pozityvus - anksčiau ar vėliau pasieksi tikslą. Ar į savo tikslą eini atsivėręs visoms galimybėms ir pamokoms ar abejodamas ir netikėdamas? Tai, kas iš pirmo žvilgsnio yra panašiau į fantaziją nei į realybę, labai greitai gali virsti tikslu. Tik ar esi pasiruošęs dėl jo leistis į kelionę?

Yra trys galimi situacijos sprendimo būdai: pirmasis - tas, kuris duoda naudos; antrasis - tas, kuris duoda pamoką; trečiasis - nedaryti nieko. Būtent pastarasis yra pats blogiausias, nes niekur neveda. Kas kartą ko nors imantis mes susiduriame su rizika, nes pirmųjų dviejų kelių baigties numatyti neįmanoma. Tačiau ir pati kelionė tikslo link yra ne mažiau turininga ir naudinga nei pasiektas tikslas ar įgytos pamokos. 

Mano kelias iki tekstų rašytojos ir SEO specialistės nebuvo trumpas. Nors rašymas visada buvo mano gyvenimo dalis, tačiau, prisipažinsiu, ne visada savimi tikėjau. Finišo tiesiojoje - bebaigdama mokymosi programas - iš tiesų susidūriau su dilema: kas toliau? Galbūt geriau viską pasilikti sau ir niekam nerodyti? Gal taip saugiau? Ar mano tekstai ir rašymo stilius tikrai patrauklus? Ar rinkai manęs reikia? Tuomet ėmiau ir pasakiau sau - jei tai mano kelias, tuomet į mano gyvenimą ateis kažkas, kas paskatins to imtis ir viskas gausis savaime. Jei jau rašau pasislėpusi, kodėl negaliu to daryti atvirai?

Ir tai įvyko tada, kai nesitikėjau. Taigi, Roman'tic SEO & Copywriting paslaugų ženklo pavadinimas nėra tiesiogiai susijęs su žodžiu "romantika", kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jame užkoduotas vardas žmogaus, kuris netikėtai, lyg viesulas, įsiveržęs į mano gyvenimą, privertė iš naujo pergalvoti daugelį dalykų, mesti į šalį abejones ir imtis to, ką jau seniai norėjau daryti - rašyti kitiems. Galėčiau parašyti ilgiausią padėkos tekstą, tačiau... tu ir taip viską žinai. 

Na, o tikros romantikos (jau tiesioginės) rasite skyrelyje Roman'tika.

Mylėkite gyvenimą ir kuo dažniau sakykite "Taip".
Jūsų Mei.